KAS IR AIZLIKTS DEGUNS?

Bieži vien tās ir rinīta vai alerģijas sekas, iekaisuma reakcija. Deguna gļotādas asinsvadi izplešas, kas rada deguna iekaisumu un pārmērīgu gļotu izdalīšanos. Tas īpaši novērojams ziemā (saaukstēšanās un sinusīts) vai pavasarī (siena drudzis).

HIPERTONISKS JŪRAS ŪDENS – DABISKS LĪDZEKLIS DEGUNA TĪRĪŠANAI:

Hipertoniskajam šķīdumam ir augstāka sāls koncentrācija kā cilvēka organismā sastopama (attiecīgi 23 g/l un 9 g/l): iesmidzinot to degunā, tas izspiež starpšūnu šķidrumu caur deguna gļotādas membrānu uz āru, mazinot tūsku. Šķidrumu kustība atbrīvo deguna gļotādu : deguna aizlikums pazūd, iekaisums mazinās.

Drošs un efektīvs līdzeklis deguna aizlikuma ārstēšanai saaukstēšanās, alerģiskā rinīta vai sinusīta gadījumā, piemēram, Humer Aizliktam degunam, piemērots zīdaiņiem no 3 mēnešu vecuma.

OSMOZE ĪSUMĀ:

Dabiskā ūdens kustībā caur puscaurlaidīgu membrānu ūdens virzās no vides ar mazāku koncentrāciju uz vidi ar lielāku koncentrāciju, līdz koncentrācija ir vienmērīga.

Schema Membrane EN

 schema_osmose_humer_nez_bouche-LV

Hipertonisks sāls šķīdums: Šķīdumam ir augstāka sāls koncentrācija kā ķermeņa šķidrumiem. Tas mazina deguna gļotādas pietūkumu un šķidrina deguna sekrētus.

Graph Latvia - site 

Avoti:

http://conservationdusel.free.fr/page4.htm

1998 – Revue officielle de la Société Française vol. 50 n°4 . (Francijas otolaringologu asociācijas oficiālais pārskats
Pētījumā novērotie 80 pacienti ar aizliktu degunu lieto hipertonisku jūras ūdeni 3 reizes dienā 2 nedēļas. Simptomu mazināšanās vērtējums no 0% līdz 100%.