Alerģija pret pelējumu

KAS IR PELĒJUMS?

sisters in fall parkPelējums ir mikroskopiskas sēnītes, kas veido kolonijas to attīstībai labvēlīgā vidē. Pelējums veido un izplata lielu daudzumu alerģiju izraisošu daļiņu.

Mājokļos pelējums atrodams karstās un mitrās telpās, piemēram, vannasistabā un virtuvē, taču sastopams arī gultas pārklājumā, nišās un slikti vēdinātās telpās, ieskaitot pārtikas pieliekamos, atkritumu glabāšanas zonas, trauku skapjus un ledusskapjus.

KĀ SAMAZINĀT ALERĢIJAS RISKUS?

  • Izvairieties no mitruma avotiem, piemēram, pārmērīga daudzuma augu. Noberziet augsnes paliekas un notīriet podus, uz kuriem var veidoties pelējums.
  • Izvairieties no mazgātās veļas žāvēšanas slikti vēdinātās telpās.
  • Regulāri vēdiniet mājokli, īpaši ziemā.
  • Veiciet mājas ģenerāltīrīšanu vairākas reizes gadā: iztukšojiet un pārvietojiet visas mēbeles, lai atrastu pelējuma skartās vietas.
  • Notīriet pelējuma skartās vietas ar atšķaidītu balinātāju, atbilstoši lietošanas pamācībai.
  • Atrodiet un iznīciniet pelējuma avotu, lai novērstu tā attīstību. Ja nepieciešams, jautājiet profesionāļu palīdzību, jo pelējuma skartās vietas norāda, ka virsmas, uz kurām tas veidojas, ir inficētas.

 

Avots:

Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé (AFSSAPS), Bien vous soigner avec des médicaments disponibles sans ordonnance, rhinite et conjonctivite allergiques de l’adulte, juin 2008.
(The French Agency for Sanitary Security of Health Products (AFSSAPS). Treating yourself with over-the-counter available medicines, adults’ allergic rhinitis and conjunctivitis, June 2008.)
http://ansm.sante.fr/var/ansm_site/storage/original/application/e25dc9b71ff4e765c75d85f804c1b2a1.pdf