Alerģija pret dzīvnieku spalvām

Hund und Katze liegendMājās sastopamie dzīvnieki parasti ir mājdzīvnieki: īpaši suņi un kaķi, bet ir truši, jūrascūciņas, kāmji, pērtiķi, smilšu peles, žurkas, mājas seski, peles un poniji!

Alergēni lielākoties atrodas dzīvnieku siekalās, urīnā, sviedros un ādas daļiņās.

Ādas daļiņas izplatās ar putekļiem, nonākot uz drēbēm, drapērijām, paklājiem, polsterējumiem un plauktiem… Tās var atnest arī dzīvnieki – ciemiņi. Apģērbs var tikt piesārņots arī ciemojoties pie cilvēkiem, kam ir dzīvnieki.

KĀ SAMAZINĀT ALERĢIJAS RISKUS?

Chat roux dormant sur un coussin

  • Regulāri vēdiniet telpas un tīriet grīdas ar putekļusūcēju, īpaši zem mēbelēm un vietās, kur dzīvnieks sēž vai guļ: gultās, dīvānos un spilvenos.
  • Ja esat bijis saskarē ar dzīvnieku, nenolieciet drēbes, pirms neesat tās notīrījis ar mitru suku, tīrīšanas laikā lietojot masku.
  • Mazgājiet savu dzīvnieku, pārbaudiet viņa ādu un spalvu. Viņi var būt inficēti ar putekļu ērcītēm, parazītiem vai citiem mikrobiem. Ja nepieciešams, jautājiet profesionāļu palīdzību.
  • Pat ja šādu lēmumu ir grūti pieņemt, ir ieteicams neieviest mājdzīvnieku. Pretējā gadījumā turiet dzīvnieku tālāk no dzīvojamajām telpām (īpaši guļamistabām).

 

Avots:

Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé (AFSSAPS), Bien vous soigner avec des médicaments disponibles sans ordonnance, Rhinite et conjonctivite allergiques de l’adulte, juin 2008.
(The French Agency for Sanitary Security of Health Products (AFSSAPS). Treating yourself with over-the-counter available medicines, adults’ allergic rhinitis and conjunctivitis, June 2008.)
http://ansm.sante.fr/var/ansm_site/storage/original/application/e25dc9b71ff4e765c75d85f804c1b2a1.pdf